Šī gada 22. martā stājās spēkā likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”. Likumā atļauts realizēt akcīzes preces, izmantojot distances līgumu, izņemot tabakas izstrādājumus un elektroniskajās cigaretēs izmantojamos šķidrumus. Reizē aizliegts realizēt alkoholiskos dzērienus personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, kā arī aizliegts alkoholu realizēt laikā no plkst. 22.00 līdz plkst. 8.00.

LANA aicina patērētājus un  tirgotājus ievērot divus vienkāršus principus:

  • Nepārdot un neiegādāties alkoholiskos dzērienus personām, kas jaunākas par 18 gadu vecumu, kā arī tirgotājiem/piegādātājiem pārliecināties par saņēmēja vecumu, lūdzot pakalpojuma saņēmējiem uzrādīt personas identifikācijas dokumentu (vismaz līdz 25 gadu vecumam).
  • Neiegādāties, nepārdot, kā arī nepiegādāt alkoholiskos dzērienus laika posmā no pulksten 22.00 līdz 8.00.

LANA ieskatā valsts nāca pretī gan restorāniem un bāriem, gan alkoholisko dzērienu ražotājiem un tirgotājiem, taču visām iesaistītajām pusēm ir atbildīgi jāizturas pret šo likumu un tajā noteikto likuma izpildes kārtību. LANA aicina iedzīvotājus, tirgotājus un piegādātājus stingri ievērot šos principus, lai alkoholisko dzērienu tirdzniecība tiešsaistē tiktu atļauta un būtu iespējama atlikušo krīzes periodu, un, cerams, arī pēc krīzes.