spiritsEUROPE tests: Pārbaudi savas zināšanas par atbildīgu alkohola lietošanu!

0%

1. Ja esi nolēmis mājās nobaudīt kādu alkoholisko dzērienu, cik dzērienus plāno izdzert?

Pareizi! Nepareizi!

2. Kā, tavuprāt, vislabāk dozēt dzērienus?

Pareizi! Nepareizi!

3. Vai izolācijas un pārvietošanās ierobežojumu laikā ir jāizvairās no noteiktiem dzērieniem?

Pareizi! Nepareizi!

Vienā spirtota dzēriena, mazās alus glāzes vai vīna glāzes standarta mērvienībā ir vienāds alkohola daudzums. Galvenais ir ievērot mērenību!

4. Kādos gadījumos nebūtu ieteicams lietot alkoholu?

Pareizi! Nepareizi!

Ja kāds no gadījumiem attiecas uz Tevi, kāpēc gan nenobaudīt kādu mokteili jeb bezalkoholisko dzērienu!

5. Ja izolācijas/pārvietošanās ierobežojumu laikā vēlējāties kādu dzērienu, kas bija jāņem vērā, lai nodrošinātu, ka alkoholu lietojat atbildīgi?

Pareizi! Nepareizi!

6. Ņemot vērā, ka koronavīrusa pandēmijas rezultātā pasaulē joprojām ir izsludināti pārvietošanās ierobežojumi, vai tagad ir īstais laiks, lai iegādātos alkoholu vairumā?

Pareizi! Nepareizi!

Piegādātāji darbojas kā ierasts, lūdzu, veidojot savus alkoholisko dzērienu krājumus, nepārcenties. Turklāt, lielāka dzērienu daudzuma iegādāšanās, nekā Tev ir nepieciešams, var veicināt valstī noteikto alkoholisko dzērienu patēriņa vadlīniju pārkāpšanu

7. Aknas sašķeļ alkoholu. Cik daudz laika aknām ir nepieciešams, lai sašķeltu vienu standarta dzērienu?

Pareizi! Nepareizi!

8. Kā vislabāk var atbrīvoties no alkohola organismā?

Pareizi! Nepareizi!

9. Alkohola radītā ietekme katram cilvēkam var būt atšķirīga. No kā tas ir atkarīgs?


Pareizi! Nepareizi!

10. Vai alkohola lietošana pasargā no COVID-19?

Pareizi! Nepareizi!

Alkohols Tevi nepasargās no COVID-19. Ja vēlies nobaudīt kādu alkoholisku dzērienu, dari to atbildīgi

Tests par atbildīgu alkohola lietošanu
0-3 punkti
Ak, vai! Tev jāuzlabo savas zināšanas par atbildīgu alkohola lietošanu! Neuztraucies, šī vietne ir radīta, lai Tev palīdzētu. Šajā vietnē ir pieejama noderīga informācija, kas Tev palīdzēs baudīt alkoholiskus dzērienus atbildīgi un droši. Dalies ar savu rezultātu sociālajos tīklos un uzaicini savus draugus pārbaudīt viņu zināšanas par atbildīgu alkohola lietošanu! Sargā sevi!
4-6 punkti
Tu esi diezgan zinošs par alkoholu un tā lietošanu, taču tavas zināšanas par dažiem faktiem ir ierūsējušas. Šajā vietnē ir pieejama noderīga informācija, kas Tev palīdzēs baudīt alkoholiskus dzērienus atbildīgi un droši. Dalies ar savu rezultātu sociālajos tīklos un uzaicini savus draugus pārbaudīt viņu zināšanas par atbildīgu alkohola lietošanu! Sargā sevi!
7-10 punkti
Lielisks rezultāts — Tu esi ļoti informēts par atbildīgu alkohola lietošanu! Taču vienmēr ir lietderīgi atsvaidzināt esošās zināšanas. Šajā vietnē ir pieejama noderīga informācija, kas Tev palīdzēs baudīt alkoholiskus dzērienus atbildīgi un droši. Dalies ar savu rezultātu sociālajos tīklos un uzaicini savus draugus pārbaudīt viņu zināšanas par atbildīgu alkohola lietošanu! Sargā sevi!