Mīti par alkoholu
Mīti par alkoholu
Vidēji cilvēks spēj pārstrādāt 10–12 g alkohola stundā, kas atbilst vienam standarta dzērienam: 280–330 ml alus, 150–180 ml šampanieša, 30–40 ml viskija vai stipra spirtotā dzēriena, 60–80 ml liķiera un 100–120 ml sarkanvīna. Jāatceras, ka alkohola saturs dzērienos ir atkarīgs no dzērienu stipruma un tilpuma. Ēšana pirms dzeršanas vai tā laikā palīdz kontrolēt, cik ātri alkohols nonāk jūsu asinsritē, taču tas neaizsargās jūs no pārmērīgas dzeršanas sekām.
Kaut arī kafijā esošais kofeīns var likt jums justies nomodā, tas nemaina alkohola ietekmi uz jūsu koordināciju, reakcijas laiku un spriešanas spēju. Lai atskaidrotos no alkohola ietekmes, ir vajadzīgs laiks. Tas, cik daudz jūs dzerat, nosaka, cik stundu ilgs laiks būs nepieciešams, līdz alkohols no asinīm būs izzudis. Ja tiek dzerts pārmērīgi, arī daudzas stundas pēc tam, kad alkohola lietošana tiek pārtraukta, organisms joprojām var saturēt ievērojamu alkohola daudzumu, un kafijas spēkos nav to samazināt.
Labāks padoms ir dzert nevis litriem kafijas, bet dzert ar mēru un vienlaikus uzņemt daudz ūdens. Tas pasargās no alkohola izraisītas organisma atūdeņošanās un paģiru simptomiem nākamajā rītā – galvassāpēm, sliktas dūšas u.c. Ūdens ir labākā izvēle, jo palēnina noreibšanu un palīdz vieglāk izvadīt no organisma alkoholu, samazinot tā koncentrāciju asinīs.
Ja raizējies par svaru, neizvēlies saldus kokteiļus. Daudzi alkoholiskie kokteiļi ar pievienotiem sīrupiem ir kalorijām ļoti bagāti, tāpēc labāka izvēle būs dzēriens ar zemāku alkohola saturu un ledu. Tas ilgāk saglabāsies vēss, un ledus kūstot atšķaidīs alkoholu. Tā dzēriena malkošana ieilgs un mazināsies kārdinājums pasūtīt nākamo glāzi.
Vairāk par kalorijām alkoholā lasi šeit.