Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA), norāda, ka depozīta iepakojuma operatora pretendenta SIA “Nulles depozīts” pieteikums ir nesalīdzināmi modernāks, ekonomiski izdevīgāks un respektē vienlaikus nozares īpatnības un prasības; viņu redzējumā atkritumu depozīta sistēmas ieviešana Latvijā varētu norisināties gan plašākā mērogā, gan arī par finansiāli izdevīgāku summu.

LANA pārstāvji informē, ka nozares asociācija un vienpadsmit tās biedri ir gatavi izskatīt iespēju pievienoties depozīta sistēmai gadījumā, ja SIA “Nulles depozīts” tiks atzīts par konkursa uzvarētāju.

“Apzinoties Eiropas zaļo kursu samazināt produktu iepakojuma negatīvo ietekmi uz dabu, un Latvijas politiķu vēlmi potenciāli paplašināt depozīta sistēmas darbību, uzskatām, ka SIA “Nulles depozīts” gatavības pakāpe ir ievērojami augstāka salīdzinājumā ar konkurentu piedāvājumu. “Nulles depozīta” sistēmas uzvaras gadījumā, LANA biedru vairākums būtu gatavi rosināt paplašināt depozīta sistēmu, iekļaujot tajā vīnus, dzirkstošos vīnus, kā arī parējos alkoholiskos dzērienus. Esam gatavi pieņemt galējo lēmumu pēc detalizētākas piedāvājuma izskatīšanas. Taču jau šobrīd, pamatojoties uz mūsu rīcībā esošo informāciju, skaidri redzams, ka operatora “Nulles depozīts” piedāvājums būtu ne tikai dabai draudzīgāks, bet arī finansiāli izdevīgāks mūsu nozarei un biedriem,” norāda LANA izpilddirektors Dāvis Vītols.

Latvijas Alkohola nozares asociācija izveidota, apvienojoties līdzšinējām ražotāju un tirgotāju apvienībām un tādējādi kļūstot par lielāko šīs nozares pārstāvi Latvijā. Atbalstu SIA “Nulles depozīts” izteikuši 11 LANA biedri: AS “Latvijas balzams”, SIA “Liviko”, SIA “Pernod Ricard Latvia”, SIA “Balmerk Latvija”, SIA “Mūrbūdu sidra darītava”, SIA “Prike Latvija”, SIA “Drinks Distribution”, SIA “Amber Distribution Latvia”, SIA “Abavas dārzi”, SIA “Sabiles Sidrs” un SIA “Altia Latvia”.

“Nulles depozīts” ir depozīta sistēmas operatora pretendents, kas no 2022. gada 1. februāra Latvijā ir gatavs nodrošināt modernu un ilgtspējīgu depozīta sistēmu visā valstī iedzīvotājiem ērtā veidā. Apvienojot vairākas Latvijas vadošo informācijas tehnoloģiju uzņēmumu uzskaites un norēķinu sistēmas, loģistikas risinājumus, kā arī mākslīgā intelekta risinājumus, “Nulles depozīts” simbolizē nulle neērtību lietotājiem, kā arī nulle problēmu nodot atkritumus otrreizējai pārstrādei, jo plāno pieņemt pēc iespējas plašāku iepakojumu klāstu, ieskaitot iepakojumus, kas ir saplacināti, bojāti vai bez etiķetes.