17. februārī Latvijas Alkohola nozares asociācija tikās ar Latvijas Tirgotāju Asociāciju (LTA) un tās biedriem, Valsts ieņēmumu dienestu (VID), Valsts policiju (VP) un Rīgas pašvaldības policiju (RPP), lai pārrunātu atbildīgas alkohola tirdzniecības principus un iezīmētu jaunus virzienus līdzšinējā sadarbībā.

Tikšanās laikā LANA izpilddirektors Dāvis Vītols atskatījās uz kampaņas “Vai tu pārdotu alkoholu savam bērnam” aktivitātēm un rezultātiem, kā arī aicināja tikšanās dalībniekus iesaistīties diskusijā. Tikšanās laikā tika iezīmētas jaunas tēmas un virzieni kampaņas attīstībai un turpmākai sadarbībai.

“Alkoholisko dzērienu aprites likums paredz, ka, iegādājoties alkoholu, personai līdz 25 gadu vecumam ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, bet tirgotājiem – jautāt to.  Tāpat mazumtirgotājam jānodrošina, lai mazumtirdzniecībā tieši iesaistītie darbinieki ne retāk kā reizi mēnesī tiktu instruēti par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības noteikumiem. Taču nevajag aizmirst arī par pircēju atbildību, īpaši nepilngadīgo personu un to pilngadīgo personu, kas iegādājas alkoholiskos dzērienus nepilngadīgām personām,” norāda Dāvis Vītols.