Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA) sadarbībā ar spiritsEUROPE izveidojusi jaunu izglītojošu tiešsaistes viktorīnu pieaugušajiem, lai palielinātu sabiedrības izpratni par atbildīgu alkohola lietošanu. Tiešsaistes viktorīna pieejama šeit un tajā drīkst piedalīties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

“Viktorīna par atbildīgu alkohola lietošanu ir jaunākā aktivitāte mūsu plašajā un pat starptautiskajā atbildīgas alkohola lietošanas iniciatīvā, kas izstrādāta, lai palielinātu sabiedrības izpratni par to, kas ir atbildīga alkohola lietošana, kas ir pārmērīga alkohola lietošana, un spētu palīdzēt iezīmēt līdzsvaru starp atbildīgu alkohola lietošanu un pozitīvām emocijām piepildītu sociālo dzīvi,” skaidro Dāvis Vītols, LANA izpilddirektors.

Viktorīna sniedz informāciju, norādījumus un atbildes uz tādiem galvenajiem jautājumiem kā – kāda ir atšķirība starp atbildīgu un pārmērīgu alkohola lietošanu; kad lietot alkoholiskos dzērienu un kad labāk atturēties; kādas atšķirības novērojamas starp dažādiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Izpratnes un zināšanu veicināšana ir svarīgs elements atbildīgas alkohola lietošanas vadlīniju popularizēšanā un nostiprināšanā. Atsevišķi zīmoli, uzņēmumi un asociācijas visā Eiropā jau daudzus gadus īsteno atbildīgu alkohola lietošanu popularizējošas aktivitātes. Šogad tiek īstenota starptautiska aktivitāte – tiešsaistes viktorīna, kas pieejama 12 dažādās valstīs un 13 valodās (daži jautājumi un atbildes ir pielāgotas vietējam kontekstam). Tiešsaistes viktorīna pieejama šeit, turklāt interesentiem, atbildot uz jautājumiem, ir iespēja piedalīties arī balvu izlozē.

Šī iniciatīva, kurā iesaistās arī LANA, ir daļa no spiritsEUROPE saistībām saskaņā ar ES Rīcības kodeksu par atbildīgu ar pārtiku saistītas uzņēmējdarbības un mārketinga praksi, ko 2021. gada jūnijā aizsāka Eiropas Komisija. spiritsEUROPE apņēmās koordinēt un īstenot atbildīgas alkohola lietošanas iniciatīvas visās ES dalībvalstīs visās, Eiropas Savienības valodās līdz 2030. gadam. LANA kā spiritsEUROPE biedrs aktīvi iesaistās šo iniciatīvu īstenošanā Latvijā.

“Ir iepriecinoši redzēt, ka pēdējos gados visā Eiropā sākušās pozitīvas pārmaiņas par labu atbildīgai alkohola lietošanai. Pārmērīga alkohola lietošana, braukšana dzērumā vai alkohola lietošana nepilngadīgo vidū kopumā ir samazinājusies. Tas liecina, ka mērķtiecīgi uzvedības maiņas un kaitējuma samazināšanas pasākumi darbojas. Tas mums kalpo gan kā iedvesma, gan motivācija turpināt un stiprināt ne tikai Eiropas līmeņa, bet arī vietējās iniciatīvas, kā tas ir šoreiz – ar tiešsaistes viktorīnu,” uzsver spiritsEUROPE ģenerāldirektors Ulrihs Ādams.