Kampaņas mērķis ir informēt un izglītot tirgotājus par atbildīgu alkoholisko dzērienu tirdzniecību Latvijā. Alkoholisko dzērienu aprites likums paredz, ka, iegādājoties alkoholu, personai līdz 25 gadu vecumam ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, bet tirgotājiem – jautāt to. Latvijas Alkohola nozares apvienības un pētījumu kompānijas “Norstat” aptaujas* dati liecina, ka Latvijā 33% aptaujāto iedzīvotāju, esot nepilngadīgiem, ir izdevies iegādāties alkoholiskos dzērienus, neuzrādot personas apliecinošus dokumentus. Vienlaikus 15% atzinuši, ka, esot nepilngadīgi, bez personu apliecinošiem dokumentiem viņiem nav izdevies iegādāties alkoholiskos dzērienus, bet 52% pauduši, ka viņi nav mēģinājuši pirkt alkoholiskos dzērienus.

*Aptauja veikta sadarbībā ar “Norstat Latvija” laika posmā no šī gada 23. līdz 24. oktobrim, kopumā tiešsaistē aptaujājot 300 jauniešus vecumā no 18 -25 gadiem.

Kampaņas norises laiks: 2019. novembris – 2020. gada janvāris.
Sadarbības partneri – Valsts policija, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Tirgotāju asociācija.

Mēs zinām, ka tu savā darbā esi atbildīgs! Pārbaudi dokumentus!

Pārbaudi dokumentus un esi ar tīru sirdsapziņu!

2019. gada novembrī, tirgotāju kampaņas ietvaros, LANA un “Bezfilmētājs” izaicināja vlogerus BetaBeidz, Edgaru Fresh un Santu Bušu, sagatavoties kārtīgai piektdienas ballītei. Jāpiebilst, ka BetaBeidz, Santai un Edgaram bija jāiegādājas alkoholiskie dzērieni, neuzrādot personu apliecinošus dokumentus. Izaicinājuma mērķis – pievērst jauniešu un tirgotāju uzmanību atbildīgai alkoholisko dzērienu tirdzniecībai Latvijā. Kā viņiem veicās!? Skaties zemāk esošajos video!

Santa Buša

Edgar Fresh

BetaBeidz