Jautājumi

Ja vēlies uzzināt papildus informāciju par alkoholu, tā lietošanas ietekmi uz veselību u.tml., lūdzu, raksti mums. Reizi mēnesī apkoposim iesniegtos jautājumus, un uz tiem mājas lapā atbildēs kompetenti nozares speciālisti.

Jau atbildētie jautājumi.

 • Ieva

  Labdien!!! Sasāpējusies vīra dzeršanas problēma. Droši vien uzdot jautājumu,vai  vīrs jau ir kļuvis par alkoholiķi-ir lieki. Jo skaidrā viņš mēdz būt maksimāli divas dienas nedēļā.Pārējās dienās-pēc darba viņš mēdz iedzert 0.28l alkoholiskos  kokteiļus. Dažreiz pietiek ar vienu-bet tas jau ir daudz,ja dzerts tukšā dūšā.Bet bieži vien pa kluso lavās uz veikalu un atpakaļ uz mājām izdzer vēl kādas divas  pudelītes un tad jau pavisam kļūst iereibis. Kad iedzēris, kļūst rupjš, agresīvs, mājās neko nedara, kļuvis nevīžīgs, slinks utt/ un ar tādu ir grūti sadzīvot. Viņš  saprot,ka ir jau par daudz sācis dzert, bet nespēj apstāties pat manis un bērna  dēļ, viņš savu dzeršanu skaidro, ka tādā veidā viņš atpūšas no darba un tas it  kā palīdzot, lai sirds nestreikotu. Ko lai tālāk dara? Saprotu, ka jāiet pie ārsta. Bet cik tas maksā??????-vismaz pirmā konsultācija Rīgā. Un kur labāk griezties pēc palīdzības?????

  Ilze Maksima, ārste-narkoloģe

  Valsts apmaksāta narkologa konsultācija maksā 3 Ls, nosūtījums nav vajadzīgs. Speciālistu var sameklēt tuvākajā medicīnas centrā vai poliklīnikā. Iesaku uz konsultāciju sākumā iet kaut vai Jums vienai pašai. Arī apmeklējot Al-Anon sanāksmes, satiksiet cilvēkus, kuri palīdzēs rast idejas Jūsu dzīves pārmaiņām. Mainot savu dzīvi un attieksmi, Jūs motivēsiet atkarīgo vērsties pēc palīdzības vai mazināt/atmest alkohola lietošanu.

 • I.B.

  Vīrietis katru dienu izdzer 2 lidz 4 pudeles (0,5l) alus un saka ka tā ir norma, ka man viņu pārliecinat ka tā tas nav?

  Ilze Maksima, ārste-narkoloģe

  Šajā mājaslapā varat iepazīties ar dienas un nedēļas alkohola devām un salīdzināt tās ar vīrieša alkohola lietošanas paradumiem. Jūsu minētās devas liecina par pārmērīgu alkohola lietošanu, un to, ka cilvēks atrodas riska zonā. Pārrunāt šo problēmu vēlams lietišķi, bez spēcīgām emocionalitātes izpausmēm no Jūsu kā ieinteresētās personas puses. Kopā varat apmeklēt speciālistu.

 • Justīne

  Man ir tā, es it kā negribu dzert, bet automātiski nopērku pudeli, un pirmo glāzīti  vienmēr izvemju. Tad dzeru otro, noreibstu, un tad jau kamēr pudele tukša. Otrā rītā  neko nevaru ieēst, vemju, tad eju pērku alu un piespiežu sevi dzert. Varbūt man  vajag psihiatru?

  Ilze Maksima, ārste-narkoloģe

  Man nav saprotams alkohola lietošanas mērķis, un, ja pašam tāda dzīve traucē, tad konsultācijā pie speciālista var rast atbildi. Rekomendēju apmeklēt kādu no šiem speciālistiem - narkologu, psihiatru, psihoterapeitu vai psihologu.

 • zorra

  Kopš nomira mamma (nebiju TO  gaidījusi), sāku lietot alkoholu (alu, kokteiļus), lai aizmirstos-  BET - drīz jau  būs gads pagājis- lietoju katru dienu, plus paciņa cigarešu dienā! Pāris nedēļas atpakaļ sākās lēkmes- visu krata kā  uz elektriskā krēsla! Darbs arī  stresains. Pagaidām turos uz nomierinošām tabletēm. Pie kā lūgt  palīdzību - ar finansēm -  var teikt - NEKĀ 

  Ilze Maksima, ārste-narkoloģe

  Ļoti rekomendēju apmeklēt narkologu un psihiatru, jo tuvinieka zaudējums var radīt psihiskus traucējumus, tai skaitā depresiju. Alkohola lietošana un smēķēšana ir kā pašārstēšanās, tomēr tās nav zāles, bet gan ceļš uz vēl lielākām problēmām. Nepieciešams saņemties un vērsties pie speciālista, lai atjaunotu dzīves kvalitāti un domātu par nākotni. Novēlu labu gribu un izturību, lai varat saņemties pārmaiņām.