Jūsu jautājums ir saņemts un saglabāts, tas būs redzams, tiklīdz tiks sniegta atbilde

Ja vēlies uzzināt papildus informāciju par alkoholu, tā lietošanas ietekmi uz veselību u.tml., lūdzu, raksti mums. Reizi mēnesī apkoposim iesniegtos jautājumus, un uz tiem mājas lapā atbildēs kompetenti nozares speciālisti.

Jau atbildētie jautājumi.

 • Dace:
  Labdien! Dzeru vienrez vai 2 reiz mēnesī, bet dzeru tā, ka neatceros neko
  • Ilze Maksima, ārste-narkoloģe:
   Šāds alkohola lietošanas paradums ir pārmērīgs un kaitējošs. Amnēzijas (tas, ka neatceraties) liecina par smadzeņu garozas "atslēgšanos", kas var novest pie nevēlamām, pat traģiskām sekām. Ja zūd kontrole pār lietoto alkohola daudzumu un no rītiem ir "paģiras", kas "jālāpa" ar alkoholu, tad ir pamats uzskatīt, ka ir izveidojusies alkohola atkarība. Iesaku visdrīzākajā laikā apmeklēt narkologu.
 • Gatis:
  Vai pēc treniņa izdzert 0.5 aliņa ir kaitigi? tas ir labs slāpju remdetajs:D
  • Ilze Maksima, ārste-narkoloģe:
   Vispār jau slāpes remdē ar ūdeni vai citu nesaldinātu bezalkoholisku dzērienu. Ūdens saturs alū ir liels, kas varētu remdēt slāpes, tomēr, vai sportiskam cilvēkam piedien pēc laba treniņa lietot alkoholu? Ja tas ir vienīgais alkohols, ko tajā dienā iedzerat, un nekad netiek pārsniegts šis viens aliņš, tad jau nebūtu par ko uztraukties.
 • lioni:
  Kā iemācīties pareizi dzert vīnu?
  • Ilze Maksima, ārste-narkoloģe:
   Vīna lietošanas specifiku var izzināt lasot attiecīgo literatūru, kā arī tiekoties ar citiem vīna pazinējiem. Galvenais narkologa ieteikums ir skaitīt dienas un nedēļas devas (skatīt šajā mājaslapā atbilstošo nodaļu).
 • Andris:
  Labdien! Lūdzu atbildiet man uz sekojošu jautājumu. Cik promiles uzrādītu alkometrs vai asins analīzes tests, ja vīrietis, 45 gadu vecs, bez liekā svara, izdzertu 2 (divas) 0,5 litru gaišā alus pudeles. Kāds alkohola koncentrācijas daudzums būtu organismā apmēram pēc stundas, pēc divām stundām? Paldies!
  • Ilze Maksima, ārste-narkoloģe:
   Pēc vienas stundas varētu būt maksimāli kādas 0,8 promiles, bet pēc divām stundām - ap 0,5 promilēm. Aprēķins tomēr būs diezgan aptuvens, jo nav zināms, cik daudz un sen pirms tam vīrietis ir ēdis.